Podsumowanie pierwszej kolejki

Za nami pierwsza kolejka sezonu 2022-23.

W pierwszym meczu mogliśmy oglądać derby Mstowa. Bad Boys podejmowali lokalnego rywala z K.S. Północ. Gospodarze dobrze zaczęli mecz, kontrolując spotkanie. Bardzo dobrze w tej części meczu wyglądał Dominik Rak, który zdobył 8 punktów, trafiając dwie „trójki”. Ekipa gości nie mogła znaleźć swojego rytmu i pierwszą kwartę wygrali Bad Boys 22:13. Druga kwarta to wolniejsze tempo i większe problemy ze skutecznością. Wynik w tej części meczu remisowy 15:15, ale Północ poczuła, że może odrobić straty z początku meczu. Po przerwie to właśnie goście przejęli kontrolę nad spotkaniem. Główną rolę grał Marcin Sawicki, zdobywając 12 punktów i trafiając dwa razy za trzy. Kwarta ostatecznie dla Północy, 29:18. O wyniku zdecydowała ostatnia kwarta. Goście rozpędzeni bardzo dobrą grą z poprzedniej części meczu dalej trzymali rękę na pulsie. Gospodarze mieli problem z zatrzymaniem Kacpra Białeckiego, który zdobył w tej kwarcie 9 punktów, trafiając dwie trójki. Północ ostatecznie zwyciężyła 80:72.
Bad Boys 72:80 K.S. Północ
Punkty:
Bad Boys: Rak 23 (2), Bąk 12 (1), Badora 10 (2), Bajor 8, Lewis 7, Twardowski 6, Liwoch 2, Sitek 2, Załóg 2, Jakubik 0, Kijas 0, Mierczak 0
Północ: Sawicki 22 (4), Biełecki 15 (3), Porzycki 14, Koniecki 8 (1), Wiśniewski 8 (2), Mędoń 7, Bera 4, Skrzypczyk 2, Chobot 0, Mazur 0
MVP meczu: Kacper Biełecki

W drugim spotkaniu kolejki, Marne Szanse podejmowały w Mykanowie drużynę FOX-Team. Goście już nieraz sprawiali Pandom problemy. Tym razem gospodarze dobrze zaczęli mecz. Goście nie mogli znaleźć odpowiedzi na bardzo dobrze dysponowanego Krzysztofa Korusa. Lider Marnych w pierwszej kwarcie zdobył 15 punktów. Lisy nie poddały się jednak bez walki. Głownie za sprawą Adama Karkoszki, zdobywcy 8 punktów, wynik pierwszej kwarty to 26:20. Pandy nie potrafiły pójść za ciosem w drugiej kwarcie. Gościom udało się spowolnić ofensywę gospodarzy i dzięki zespołowej grze wygrali kwartę 17:12. Do przerwy mieliśmy więc minimalną przewagę Marnych, 38:37. Drugą połowę Pandy rozpoczęły mocnym uderzeniem. Krzysztof Korus zdobył kolejne 10 punktów w kwarcie, niezła obrona gospodarzy i kwarta wygrana 20:12. Lisy zmobilizowały się jednak na ostatnią część meczu. Dobra gra liderów drużyny, Adama Karkoszki, Sebastiana Idzikowskiego i Michała Nowaka w połączeniu z brakiem skuteczności i stratami gospodarzy dała gościom wygraną na rozpoczęcie sezonu. Kwarta 31:14 dla FOX-Team i cały mecz wygrany 80:72.
Marne Szanse 72:80 FOX-Team
Punkty:
Marne: Korus 29 (1), Skrzydlak 9 (3), Guidon 8, Łysak 8 (1), Szczepański 7 (1), Solarczyk 5, Łucki 4, Czank 2, Glajzner 0, Powązka 0, Wałaziński 0
FOX-Team: Karkoszka 22 (5), Nowak M. 15 (2), Idzikowski 14 (1), Radwański 7, Nowak D. 6, Pudło 6, Piech 5, Bigdowski 3 (1), Strach 2
MVP meczu: Adam Karkoszka

Kolejkę zakończyliśmy w Konopiskach, gdzie drużyna Ironmen debiutowała w starciu z UKS Kamienica Polska. Pierwsza kwarta bardzo wyrównana. Zespołowa gra gospodarzy pozwoliła im na niewielkie prowadzenie po pierwszej odsłonie meczu, 17:14. W drugiej kwarcie mogliśmy oglądać coraz śmielszą grę w ataku. Lepsza skuteczność w obu drużynach przełożyła się na wyższy wynik. Przemek Ujma zdobył dla gości 13 punktów w tej części meczu, trafiając trzy „trójki”. U gospodarzy punkty rozkładały się równomiernie między wielu graczy, dzięki szerokiej kadrze. Do przerwy minimalna przewaga Kamienicy, 39:38. Po przerwie wróciły problemy ze skutecznością obu drużyn. Gospodarzy ratowali Kuba Białas i Maciej Glinka. Razem obaj gracze zdobyli 11 z 17 punktów drużyny. U Gości w tej części meczu najlepiej zaprezentował się Michał Cieślak, zdobywając 5 punktów. Gospodarze wykazali więcej determinacji i wygrali kwartę 16:13, obejmując prowadzenie w całym meczu 54:52. W decydującej czwartej kwarcie Michał Cieślak wziął grę na siebie. Sam „Magik” zdobył 11 z 17 punktów drużyny. Dwa najważniejsze równo z końcową syreną. Na kilka sekund do końca, przy wyniku 67:67, „Magik” miał piłkę przy linii końcowej i pomimo dobrej obrony gospodarzy oddał rzut równo z końcową syreną, wygrywając mecz dla Kamienicy 69:67.
Ironmen Gmina Konopiska 67:69 UKS Dwójka Kamienica Polska
Punkty:
Ironmen: Białas 14 (2), Wójcik 12 (1), Glinka 10 (1), Górniak 7 (1), Pustuł 6, Kołodziej 5, Otrębski 5 (1), Wróblewski 4, Nowak 2, Ziental 2, Ratajczak 0
Kamienica: Cieślak 24 (1), Bereza 14, Ujma 13 (3), Chernenkyi 9, Szymczyk 6, Borlsson 2, Wielgomas 1, Łagodziński 0, Tomzik 0
MVP meczu: Michał Cieślak