O nas


Częstochowski Nurt Basketu Amatorskiego, w skrócie CzNBA to liga amatorskiej koszykówki zrzeszająca zespoły z Częstochowy oraz ościennych gmin.

Powstała z inicjatywy Vahe Muradyana i Tomasza Machury, których głównym celem jest promowanie aktywnego trybu życia wśród dzieci, młodzieży i dorosłych poprzez organizację systematycznych rozgrywek oraz popularyzacja i rozwój dyscypliny. Dążymy do pełnej profesjonalizacji ligi amatorskiej, by poziom sportowy oraz organizacyjny nie odstawał od najwyższych standardów. Chcemy, aby kibice zgromadzeni na halach mogli doświadczyć pozytywnych emocji, poczuć prawdziwy smak rywalizacji, będąc jednocześnie świadkami dobrych widowisk w oparciu o zasady fair play. Dlatego każdy zrzeszony zespół w naszej lidze ma obowiązek postępować według regulaminu, który jest pewnego rodzaju kompasem, w drodze do rozwoju.

Pragniemy dzielić się z kibicami naszą pasją, która ewoluując stała się misją. Misją, by poprzez sport edukować, stwarzać szansę dzieciom i młodzieży, pomagać. Celem statutowym jest również organizacja innych wydarzeń sportowych, charytatywnych. Sezon rusza w okolicach października i trwa do maja-czerwca, kończy się wyłonieniem mistrza ligi CzNBA. W lidze występują zespoły, w których grają także zawodnicy na co dzień występujący na 2 i 3 ligowych parkietach, co dodatkowo uatrakcyjnia nasze rozgrywki. Przewidujemy także wiele atrakcji dla kibiców, z nagrodami włącznie. Zatem zapraszamy Was z całego serca na trybuny, być może także na parkiety!