Początek sezonu 2023-24

Już w przyszłym tygodniu czekają nas pierwsze mecze. Zaczniemy w Lublińcu, gdzie powracający do CzNBA Basket Akademia Sportowa Lubliniec podejmą na własnym parkiecie ligowych weteranów z Foxes Team. Lubliniec ma w swoim składzie wielu doświadczonych zawodników i na pewno będzie to bardzo zacięte spotkanie. Mecz rozpocznie się o 19:30.

We wtorek przeniesiemy się do Mstowa, gdzie KS Północ podejmą debiutujący w rozgrywkach zespół AK Iskra II. Młode Iskry na pewno będą chciały wybiegać sobie wygraną z bardziej doświadczonymi rywalami. Czy Północ wykorzysta swoje doświadczenie i zgranie? Przekonamy się we wtorek. Start meczu o 19:20.

Trzeci mecz w pierwszej kolejce to spotkanie dwóch drużyn powracających do ligi po krótkiej przerwie. W Konopiskach Basket Konopiska podejmą Boston Cegliks. Zespół z Konopisk na pewno jest jednym z faworytów rozgrywek, ale Boston zawsze walczy do końca. To spotkanie będzie można obejrzeć w środę o 20:20.

Inauguracyjną kolejkę zakończy spotkanie dwóch medalistów poprzedniego sezonu. Mistrzowie z UKS Dwójka Kamienica Polska podejmą brązowych medalistów, drużynę Ironmen Basketball. Spotkanie zapowiada się na szlagier kolejki i na pewno warto zajrzeć do Kamienicy. Ironmeni potrafili wysoko zawiesić poprzeczkę obrońcom tytułu. Spotkanie odbędzie się w piątek o 18:20.

W pierwszej kolejce pauzować będą OSiR Kłobuck.